Blog

Mersin Oto Kiralama

Oto kiralama kısa ve uzun vadede bir otomobilin kullanım haklarını satın almadan belirli bir ücret karşılığında sahip olunmasıdır. Oto kiralama günlük kiralama, haftalık kiralama ve uzun dönemli kiralama olarak üç kısma ayrılmaktadır. Kişisel olarak insanlar bir günlüğüne bir yere gitmek isterken, bazı insanlar haftalık bir yere gitmek isterken kiralama yapabilmektedirler. Diğer taraftan kurumlar ise yıllık olarak otomobil kiralayarak hem vergilerinden kar sağlıyorlar hem de her yıl istedikleri sıfır model araçlara binebiliyorlar. Mersin Oto Kiralama ile inanılmaz fırsatları değerlendirmek isteyen kurumsal müşteriler bu durumdan oldukça memnun kalmaktadırlar. Ayrıca düzenli olarak araçların bakım ve onarımları yapılarak konforlu bir yolculuk yapılmaktadır. Hem de bunları yaparken hiçbir şekilde para ödememektedirler. Mersin Oto Kiralama ile otomobil kiralanması kasko hizmetleri konusunda da avantaj sağlamaktadır. Çünkü kaskolar sayesinde oluşabilecek zararın önüne geçilmektedir.

Oto Kiralama Hangi Formatlarda Yapılır

Oto kiralama ihtiyacına bağlı olarak günlük, haftalık, aylık oto kiralama genel olarak turistik amaçla veya acil ihtiyaçlardan dolayı oluşmaktadır. Günlük ve haftalık kiralama genel olarak havaalanlarından ve terminallerde şehir içi ve şehir dışı seyahatin mümkün olduğu yerlerde yapılırken bazen de kurumsal olarak toplantılara, iş yemeklerine, konserlere, turistik yerlere düğün ve nişanlar gibi yerlere topluca gidilmek için müracaat edilmektedir. Aynı zamanda Mersin oto kiralama firmaları ihtiyaca yönelik kiralama ile uzun süreli otomobil de kiralayabilmektedir. Bu tip oto kiralamalar genel itibariyle firmalar tarafından tercih edilmektedir.

Oto Kiralama Nasıl Yapılır? Nerelere Dikkat Edilmelidir?

Otomobil kiralamak için yanınızda bulunması gereken tek belge ehliyettir. Müşteri ödeme yaptıktan sonra bir araç kiralama sözleşmesi imzalanır. Bu durumda otomobil kiralandığı için sözleşme sayesinde yasal bir durum oluşmaktadır. Bir oto kiralama sözleşmesinin içersinde; tarih, saat, kira bedeli ve otomobilin teslim edilmesini bildiren bir tarihte vardır. Bu sözleşmenin bir fotokopisi oto kiralama firmasında kalırken diğer kısım ise müşterinin kendisinde olmaktadır. Burada müşterinin dikkat etmesi gerektiği nokta ise otomobilin tam teslimat gününde teslim edilmesidir. Teslimat süresinde otomobil teslim edilmezse para cezası ödenecektir. Para cezası firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Ancak Mersin oto kiralama firmalarının geneli böyle bir durumda bir günlük kira bedeli almaktadır. Ayrıca başka dikkat edilmesi gereken bir nokta ise otomobile yakıtı müşteri tarafından koyulmasıdır. Çünkü kiralama ücreti yakıt ücretine dâhil değildir.

Oto kiralamanın Avantajları

Bireysel kullanımları bir kenara bırakırsak, iş hayatında kullanılan araç kiralama sistemlerinin vergi yönünden bile çok fazla avantaj sağladıkları herkes tarafından bilinmektedir. Bu avantajlar şirketlere büyük rahatlık ve kolaylık sağlamaktadır. En pozitif durumu düşünürsek eğer Motorlu taşıtlar vergisi ile Özel taşıtlar vergisini ödemek zorunda kalmayacaksınız. Ancak her yıl sıfır kilometre ve yaşı genç araçlara binmeye devam edebileceksiniz.

Mersin oto kiralama ile işlerinizi rahatlıkla aksatmadan yapabilirsiniz. Araçların bakım ve onarımı düzenli olarak yapıldığından ve kilometresi sıfır olduğundan dolayı her zaman güven içersinde başka şehirlere hatta başka ülkelere yolculuk yapabilirsiniz.

Son Eklenen Blog Yazıları

04 Ağustos 2019 / Super User
04 Ağustos 2019 / Super User
04 Ağustos 2019 / Super User
04 Ağustos 2019 / Super User
04 Ağustos 2019 / Super User