SIK SORULAN SORULAR

 • Kiralama Yaşı ve Ehliyeti

  Kiralanan aracı sözleşme adı geçen kişi veya kişiler kullanır. Sözleşmede belirtilmemiş üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek kaza veya hasarlarda hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Kiracı dışında aracı kullanacak kişiler için ek sürücü hizmeti satın alınmalıdır. Aracı kullanacak kişi/kişiler en az 25 yaşında olmalı ve en az 2 yıllık geçerli bir ehliyet sahibi olmalıdır.

 • Ödeme Şekilleri

  Ödemeler, geçerliliği Silifke Rent A Car tarafınca onaylanan kredi kartlarıyla yapılır. Ödeme yapılacak kredi kartı kiracıya ait olmalı ve kiralama esnasında Silifke Rent A Car yetkilisine ibraz edilmelidir. Kiralama başlangıcında araç grubuna göre değişen tutarlarda ön provizyon blokajı uygulanır. Kiralamanın sonunda oluşabilecek farklar yine aynı kredi kartından tahsil edilir.

 • Kiralama Süresi

  Kiralama süresi günlük kiralamalarda en az 1 gün yani 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

 • Adrese Araç Teslim Etme ve/veya Adresten Teslim Alma

  İstenilen adrese araç teslimi veya istenilen adresten araç teslim alma hizmeti ek ücrete tabidir. Ek ücret mesafeye göre değişiklik gösterdiğinden rezervasyon merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

 • Tek Yönlü Kiralama

  Aracın kiralama yapılan şehirden Silifke Rent A Car ofisinin bulunduğu farklı bir şehirde iade edilmesi Silifke Rent A Car’in onayına ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutarı bölge/ofise göre değişiklik gösterdiğinden rezervasyon merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 • Teslimde Gecikme / Uzatma

  Önceden belirlenen kiralama süresinin uzatılması Silifke Rent A Car’in onayına tabidir. Toplam kiralama süresi(gün sayısı) 24’er saatlik periyodlar üzerinden hesaplanır ve 30 dakikayı aşan gecikmelerde ek gün ücreti hesaplanır.

 • Trafik Cezaları

  Kiralama esnasında oluşabilecek her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar kiracının sorumluluğundadır. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri kiralamanın bitmesiyle ortadan kalkmaz. Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilir. Müşteri yerine Silifke Rent A Car tarafından ödenen trafik cezaları hizmet bedeli eklenerek müşteriden tahsil edilir.

 • Yurtdışına Çıkış

  Kiralanan araçlar ile Türkiye sınırları dışına çıkılamaz.

 • Yakıt

  Araçlar kiracıya boş depo ile teslim edilir. Kiracının da aracı boş depo ile teslim etmesi gerekir.

 • Ek Ürün ve Hizmetler

  Aşağıda belirtilen hizmetler rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ve müsaitlik dahilinde ek ücret karşılığı temin edilir. Ücret bilgisi veya detaylı bilgi için rezervasyon merkezimiz veya kiralama ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. -Çocuk veya bebek koltuğu -Navigasyon -Şoförlü Kiralama

 • Rezervasyon İptal veya Değişikliği

  Rezervasyonunuzda müsaitlik ve onay dahilinde değişiklik yapabilir, ek ürün ekletebilir veya çıkartabilirsiniz. Bu değişiklikler fiyat farkına sebep olabilir. Değişikliği onaylayarak fiyat farkını kabul etmiş olursunuz. Ön ödemeli rezervasyonların iptalinde, kiralama tarihine 7 günden daha fazla bir süre var ise tüm ödeme iade edilir. Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 3-7 gün kala iptal edilmesi halinde toplam kira ücretinin %50’si iade edilir. Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 1 veya 2 gün kala iptal edilmesi halinde veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması halinde(No Show) kira ücreti iade edilmez.

 • Kiralamanın Erken Bitmesi veya Uzaması

  Aracın kira başlangıcında belirtilen süreden önce iade edilmesi halinde aracın kullanıldığı gün sayısına göre toplam kira ücreti tekrar hesaplanır ve iade tutarı var ise ödeme yapılan kredi kartına iade gerçekleşir. Aracın kira başlangıcında belirtilenden daha ileri bir tarihte iade talebi öncelikle araç müsaitliğine bağlı olarak Ebrar Rent A Car’in onayına tabidir. İlave ücret tutarı toplam kira gününe göre tekrar hesaplanarak ödeme yapılan kredi kartından ek tahsilat olarak tahsil edilir.

 • Sigorta ve Güvenceler

  Kiralama ücretlerine dahil olan sigortalar kampanya ve tarifelere göre değişiklik göstermektedir. Rezervasyonunuza dahil olmayan sigortaları ek ücret karşılığında kiralama işlemleriniz esnasında satın alabilirsiniz. Sigorta kapsamları ve ek sigortaların ücretleri hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Aşağıdaki açıklamalar genel ve bilgi amaçlı olup,Silifke Rent A Car bu bilgileri dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

Telefon Yol Tarifi WhatsApp